Platin Havalı Yatak Sistemleri – Boru Tipi Havalı Yatak Modelleri

hasta karyolasi kiralama

Platin Havalı Yatak Sistemleri – Boru Tipi Havalı Yatak Modelleri

Havalı yataklar, sürekli yatan hastaların yara oluşumunu önlemek amaçlı üretilmiş olan hasta yataklarıdır. Havalı yatakların birçok çeşidi bulunmaktadır. Fakat bir hasta kesinlikle ”boru tipi, ventilasyonlu, 12 cm yüksek hücreli” bir havalı yatak kullanmalıdır. İki çeşit havalı yatak bulunmaktadır; baklava tipi ve boru tipi havalı yatak. Havalı yataklar isimlerini görünüşlerinden almaktadır. Havalı yatak modelleri ve fiyatları ürün kalitesine göre değişmektedir.

Baklava tipi havalı yataklar günümüzde önemini yitirmiş havalı yataklardır. Kısa süreli kullanımı önerilmektedir ve yara oluşumunu önlemez. Kısa süreli olarak geciktirdiği öngörülmektedir fakat uzun süreli yatan hastalarda kullanımı tavsiye edilmez. Ucuz ve terleme yapabilecek plastik malzemelerden oluşmaktadır. 

Boru tipi havalı yataklar ise yara oluşumunu önleyen havalı yataklardır. Boru tipi havalı yatakların birçok çeşidi bulunmaktadır. Çalışma sistemleri AB ve ABC olarak adlandırılmakta, hava sirkülasyonları daha verimli gerçekleştirilmektedir.

BORU TİPİ HAVALI YATAKLARIN ÇALIŞMA SİSTEMLERİ VE ÖZELLİKLERİ

Boru tipi havalı yatakların iki tip çalışma sistemi bulunmaktadır. ab ve abc. Boruları sıralanan havalı yatakların her bir borusunun için hava ile dolmaktadır. Hava dolup inerek hava sirkülasyonu sağlanmaktadır. Hava sirkülasyonu sayesinde hastaların kan dolaşımı artmaktadır. Böylelikle yaralarının oluşması önlenmektedir.

ab ve abc sistem: Havalı yatak borularını a ve b şeklinde sıraladığınızda örneğin A boruları şişerken B boruları inmektedir. B boruları şişerken ise A boruları inik kalmaktadır. Bu sayede hastanın basınç merkezleri değişmekte ve kan dolaşımı artmaktadır. ABC sistemde ise ab boruları şişerken c, cb boruları şişerken ise a boruları inik kalmaktadır. 

ventilasyon: Havalandırma anlamına gelmektedir. Havalandırma sayesinde hastaların kızarıklıkları önlenir ve terlemeden oluşabilecek yaralar önlenir.

12 cm yüksek hücre: bir havalı yatağın kesinlikle 12 cm olması gerekmektedir. Hava sirkülasyonunun en iyi şekilde gerçekleştiği yükseklik 12 cm’dir.

PLATİN HAVALI YATAK MODELLERİ
platin havalı yatak modelleri
platin havalı yatak modelleri

(P10) 8 cm AB sistem boru tipi havalı yatak: Kısa süreli olarak kullanılabilecek bir havalı yatak modelidir.

(P20) 12 cm AB sistem boru tipi havalı yatak: 100 kg ve altında olan hastaların rahatlıkla kullanabileceği bir modeldir.

(P20) 12 cm ABC sistem boru tipi havalı yatak: Kilolu hastaların tercih edebileceği bir havalı yatak modelidir.

(P40) Pozisyon veren boru tipi havalı yatak: Sağa ve sola pozisyon değiştirmekte güçlük çeken hastaların kullanabileceği bir modeldir. 35 derece pozisyon verebilmektedir.

(P50) Ultra pozisyon veren boru tipi havalı yatak: 45 derece pozisyon değiştirebilen özel bir üründür.

Havalı yataklar 90*190 cm ölçüsünde olup her hasta karyolasına uyum sağlayabilirler. 24 saat boyunca elektriğe bağlı olarak çalışırlar ve hastaların yara oluşumunu önlemek amaçlı kullanılırlar. Platin Havalı Yatak Sistemleri ürünleri, kaliteli ürünler olup, piyasada tercih edilen ürünlerdir.

Hasta Yatağı Kiralama - WhatsApp Destek Hattı