Motorlu Hasta Yatakları Nelerdir?

kiralık 4 motorlu hasta karyolası

Motorlu Hasta Yatakları Nelerdir?

Motorlu hasta yatakları çeşitleri nelerdir? Aralarındaki farklar nelerdir? Hangi hastada hangi ürün kullanılmalıdır? Motorlu hasta yatakları nasıl kiralanır?

Hasta karyolası çeşitleri oldukça fazladır. Hasta karyolaları hastane tipi ve ev tipi olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Hastane tipi ve ev tipi ürünlerde motor bulunduğundan, bu ürünlere genel olarak motorlu hasta yatakları da denmektedir. Motorlu hasta yataklarının fonksiyonları motor sayısına göre artmaktadır. Motorlu hasta yatakları 2 motorlu, 3 motorlu ve 4 motorlu olmak üzere isimlendirilmiştir. Her bir motor, bir hareket görevini üstlenmektedir. Örneğin 2 motorlu bir ürünün bir motoru yatağın baş kısmını hareket ettirmeye yararken, diğer motor aynı anda ayak kısmını hareket ettirmek içindir. Dolayısıyla motor sayısı ürünün hareket sayısını da belli etmektedir.

motorlu hasta yatakları
motorlu hasta yatakları
2 motorlu hasta karyolası 

2 motorlu hasta karyolası ürünlerinde iki adet t-motion marka dual motorlar bulunmaktadır. Motorların taşıma kapasitesi 4500 newton olduğundan bu ürünleri 100 kg ve altında kilosu olan hastalarımız kullanabilmektedir. Ürünün sadece baş ve ayak kısmı hareket edebilmektedir. Ürün standart 90*190 cm yatak ölçülerindedir. Üreticisi firmamız Platin Yatak‘tır.

3 motorlu hasta karyolası 

3 motorlu hasta karyolasında ise 3 adet t-motion (Tayvan) marka piston motorlar bulunmaktadır. Her bir piston motorun taşıma kapasitesi 6000 newtondur. Bu ürünün baş ve ayak kısmı hareket ederken aynı zamanda alçalıp yükselebilmektedir. Alçalıp yükselebilme özelliği tek motor tarafından gerçekleştirilmektedir. Dolayısıyla 100 kg ve altı kilosu olan hastalar için uygundur. Alçalıp yükselebilme özelliği sayesinde kolaylıkla bakım yapılmasını sağlamaktadır.

4 motorlu hasta karyolası

4 motorlu hasta karyolasında 4 adet t-motion marka piston motor bulunur. Kaldırma hareketi 2 adet motorla gerçekleştiğinden 220 kg’ye kadar hasta taşıyabilir. Ölçüleri 1*2 m şeklindedir. Dördüncü motor aynı zamanda trendelenburg hareketlerini gerçekleştirir. Ürün öne ve geriye doğru çapraz şekil alabilir. Dolayısıyla yarı koltuk olma özelliğine sahiptir. En alçak ve en yüksek seviyeye gelerek hastanın bakımını kolaylaştırmaktadır. Hastanın en rahat ettiği üründür.

Motorlu Hasta Yatakları Nasıl Kiralanır?

kiralık motorlu hasta karyolası teslimatı
kiralık motorlu hasta karyolası teslimatı

Motorlu hasta yataklarının Türkiye’de kiralamasını başlatan firma Platin Yatak‘tır. Firma olarak kiralama sistemini en profesyonel şekilde gerçekleştirmekteyiz. Kiralık gönderilen ürünler kesinlikle temiz ve yenilenmiş şekildedir. Ürünleri kiralamak için 2 motorlu, 3 motorlu ve 4 motorlu seçeneklerinden birini seçerek müşteri temsilcilerimize bildirin. Ürün aynı gün içerisinde müşterilerimize teslim edilecektir. Aylık set olarak ürünleri kiralayarak istediğiniz tarihe kadar kiralayabilirsiniz. Ödeme ilk ay kurulum esnasında nakit, diğer aylar için havale şeklinde gerçekleştirilir. Müşterilerimize alez ( koruyucu örtü ) hediyemizdir. Şiltelerin üzerinde bulunan poşetler, dezenfekte sırasında yenilenmektedir. Kurulum esnasında müşterilerimizle kiralama sözleşmesi imzalayarak, mağduriyet yaşamalarını önlemekteyiz. 

İstanbul içerisinde hasta karyolası kiralamak ve ürünlerimize göz atmak için; HASTA KARYOLASI KİRALAMA üzerine tıklayın.

Hasta Yatağı Kiralama - WhatsApp Destek Hattı