İkinci El Hasta Yatağı Alan Yerler

İkinci El Hasta Yatağı Alan Yerler

Hasta yatağı satın alan ve kullanılmadığı gerekçesiyle ürünü ikinci el olarak satmak isteyen birçok müşterimiz bulunmaktadır. Hasta yatakları kişisel enfeksiyon riski barındırmadıkça, üretici firmalar tarafından değerlendirilebilmektedir. 

Hasta yatakları, hastaların tedavi sürecinde önemli rol alan medikal ürünlerdir. Hasta yatakları genel olarak hareket sistemli ve motorlu, elektrik ile çalışan ürünlerdir. Hasta yatakları; hastane, huzur evi, bakım evi vb. kurumlarda bulunurken günümüzde evlerde de kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır. Platin Yatak ise 2009 yılından bu yana Türkiye’de ilk kez hasta karyolası ürünlerini perakende müşterileri ile buluşturan üretici bir markadır.

İkinci El Hasta Yatakları 

Sağlık Bakanlığı tarafından herhangi bir medikal ürünün poşedinin açılması o ürünün ”ikinci el ürün” sınıfına girdiği belirtilmektedir. Sağlık alanında ikinci el piyasası kesinlikle oluşturulmamalıdır. Hangi ürünün hangi hastada kullanıldığı ve sterilize edilip edilmediği bir soru işaretidir. Dolayısıyla medikal ürünler satın alınırken sıfır ürünler tercih edilmelidir. Aynı zamanda ikinci el hasta yataklarında; ürünün garantisi ikinci kullanıcıyı kapsamaz dolayısıyla arıza durumları ve bakımları garanti kapsamı dışındadır. Aldığınız ürünün hasta yatağı şiltesi gibi bazı parçalarının değiştirilmesi ve o ürünün bakımı, ürünün sıfır maliyetine denk gelebilmektedir. 

Hasta Yatağımı Satmak İstiyorum, Ne Yapabilirim?

İkinci el hasta yataklarının akla gelen ilk satış pazarı, internettir. Aynı zamanda çoğu müşterimiz hasta yataklarının geri iadesinin olup olmayacağını sormaktadır. Takdir edersiniz ki yukarıda da belirttiğimiz gibi, Sağlık Bakanlığı tarafından sıfır bir ürünün satın alınıp 1 gün dahi olsa kullanılmış/kullanılmamış olması ikinci el kapsamına girmektedir. Yani satın aldığınız bir ürünü, ödediğiniz tutarı geri almak kaydıyla geri iade edebilme şansınız mevcut değildir. Dolayısıyla hasta yatağı iadesi yapılamamaktadır.

Hasta Yatağınızı Değerlendirebiliriz!

Elinde bulunan hasta yatağını ikinci el olarak satmak isteyen müşterilerimizin mağduriyet yaşamaması için, müşterilerimizde bulunan ürünleri değerlendirmek amaçlı geri satın alabilmekteyiz. Üretici bir firma ve Türkiye’de hasta karyolası kiralama sistemini başlatan bir firma olmanın avantajı ile, müşterilerimizi mağdur etmemek için yeni sistemler geliştirmekteyiz. Takdir edersiniz ki satın aldığınız ürün tutarında olmasa bile, ürün kullanımına bağlı olarak ve ürünü değerlendirerek değerlendirdiğimiz tutar karşılığında eğer anlaşılırsa ürünü sizden satın alabiliriz.

Tek yapmanız gereken satmak istediğiniz ürünün fotoğraflarını çekip, varsa garanti belgesi bilgilerini göndererek müşteri temsilcilerimize ulaşmaktır. Teknik ekibimiz ürünü değerlendirerek sizlerle iletişime geçecektir. Hasta yatağını ikinci el olarak satmak isteyen tüm müşterilerimiz bize WhatsApp Destek ve Sipariş Hattımızdan ulaşabilirler. 

Platin Yatak WhatsApp Destek ve Sipariş Hattı: +9 (0532) 620 1030
Hasta Yatağı Kiralama - WhatsApp Destek Hattı