Hastanelerde Kullanılan Hasta Yatakları Nelerdir?

hastane tipi hasta yatakları nelerdir

Hastanelerde Kullanılan Hasta Yatakları Nelerdir?

Hastanelerde kullanılan hasta yatakları hangileridir? Hastane tipi hasta yatakları kiralanabilir mi? Hastane tipi hasta yataklarının özellikleri nelerdir?

Her hastanede değişiklik gösterse de, genel olarak hastanelerde 2 motorlu ve 3 motorlu hasta yatakları kullanılmaktadır. Hastanelerde kullanılan hasta karyolası ürünlerinin çoğu, ABS (antidekübit) plastik kaplamalı ürünlerden oluşmaktadır. ABS kaplama mikrop tutmayan özelliktedir. Hastane koğuşlarında genellikle 2 motorlu ürünler, yoğun bakım da ise genellikle 3 motorlu ürünler kullanılmaktadır. Koğuşlarda baş ve ayak kısmı hareket edebilen 2 motorlu ürünlerin kullanılması yeterli olmaktadır. Yoğun bakım bölgesinde ise hastaların bakıma ihtiyacı olmasından dolayı alçalıp yükselebilme özellikli 3 motorlu hasta karyolası ürünleri kullanılmaktadır.

Hastanede kullanılan hasta yataklarının yan korkuluklarında hemşire paneli bulunmaktadır. Böylelikle hemşireler hasta yataklarını kolaylıkla hareket ettirmektedirler. Fakat Platin Yatak firması olarak ürettiğimiz ürünlerde hemşire panelini bulundurmamaktayız. Bunun sebebi ev tipi hasta karyolasının üretilmesidir. Hastalar hemşire panelini kullanarak, yanlış kullanımlar gerçekleştirebilmektedirler. Dolayısıyla kumandalı sistemler ev tipi için daha uygun olmaktadır. Alzheimer gibi hastalıklara sahip olan hastalardan kumandaların uzak tutulması gerektiğini tavsiye ederiz.

Yine hastanelerde kullanılan ürünlerin tekerlek sistemleri çapraz kilit sistemine sahiptir. Tekerleklerin aynı anda kilitlenmesi durumunda arıza riski çoğalmaktadır. Tekli kilit sistemi sayesinde bir tekerleğin kilidinin bozulması, yatağı kaydırmamakta ve etkilememektedir. Hastanın bakımı gerçekleştirilirken yatağın kayması bakımını zorlaştıracaktır. Dolayısıyla firma olarak her ayrıntıyı düşünmekte ve müşterilerimize anlatmaktayız.

Hastane tipi hasta karyolası ürünleri Platin Yatak firması tarafından aylık olarak kiralanmaktadır. Aylık set olarak kiralamak için; HASTA KARYOLASI KİRALAMA üzerine tıklayın.

Hasta Yatağı Kiralama - WhatsApp Destek Hattı