Platin Hasta Yatak ve Karyolası

Firmamız 2008 yılından beri hasta yatağı ve karyola alanlarında hizmet vermektedir. 2013 yılında faaliyete geçirdiğimiz üretim tesisimiz ile en son teknolojiye sahip hasta karyolaları imal etmekteyiz.

Üretici firma olarak hizmet verdiğimiz sektörde, en büyük yatırımlarımız AR-GE üzerine olmuştur. Kullanıcılarımızdan aldığımız geri dönüşler sayesinde en gelişmiş ve konforlu hasta karyolasını üretmeye ve bununla ilgili olarak her kesimden kullanıcının alma gayretine imkan tanıyoruz.

Hasta karyola seçiminizi yapmadan önce, mutlaka bizleri arayın. Uzman arkadaşlarımız sizler için en uygun karyolayı belirtecek ve değerlendirmeniz için bilgiler verecektir.

Hasta Karyolası Nedir?

Hasta karyolası; geçirdiği rahatsızlık sebebiyetiyle yatakta tedavi sürecine ihtiyacı olan hastaların, bir takım özelliklere sahip ve hasta yatağı ile kullanılabilen bir karyola modelidir. Ev ortamında, sağlık ocaklarında yada diğer sağlık kuruluşlarında tercih edilen hasta karyolaları, hastanın yaşam kalitesini arttıracak ve bakımı esnasında refakatçinin, hasta bakıcının yada doktorun müdahalesini kolaylaştırabilecek bir tıbbi medikal ürünüdür.

Hasta Yatağı İle Kullanımı
Hasta karyolalarını bir gelişmiş baza olarak düşünebilirsiniz. Üzerinde yatağı olmadan kullanılması mümkün değildir. Hasta yatağı ise hastanın fiziksel ve hastalık durum/süresine göre seçebileceğiniz bir araçtır. Hasta yataklarını tercih etmeden önce hastanıza uygun olup olmadığının kontrol edilmesi gerekmektedir.

Karyolaların Farklılıkları
Hasta yatağı ve karyolası; Hastanın ne kadar süre kullanacağı, kaç kilo olduğu ve yara durumuna göre seçim yapılmaktadır. Karyola tipleri, 2 motorlu, 3 motorlu ve 4 motorlu olmak üzere 3 ürün grubuna ayrılmaktadır. Motor sayısının artması, hasta karyolasındaki fonksiyonların daha gelişmiş ve ek özelliklerinin barındırılmasında kullanılır. 3 ve 4 motorlu hasta karyolaları, asansörlü modellerde kullanılmaktadır.

Manuel (Elle) Hasta Karyolası
Bu hasta karyolasını Platik Yatak üretmemekte ve ithal etmemektedir. Bunun sebebi; Kullanım esnasında zaman içerisinde rulmanların çok fazla soruna sebebiyet vermesinden kaynaklıdır. Uzun süreli Ar-Ge çalışmaları yürüttüğümüz bu konuda, ne kadar kaliteli rulman kullanılırsa kullanılsın, bir zaman sonra aşınma olmaktadır. Bu yüzden manuel (elle) hasta karyolası, firmamız tarafından üretim ve satışı yapılmamaktadır.

Hasta Karyolası Seçimi
Öncelikle hastanın ne kadar süre kullanacağı ve fiziksel özelliklerinin belirtilmesi gerekmektedir. Örneklendirme ile bu seçimi sizlere açıklayabiliriz.

Hastamızın ismi Ahmet.
Ahmet, geçirdiği bir trafik kazası sonucu 6 ay yatakta tedavi süreci bulunuyor. Bu süreç içerisinde Ahmet ‘in vücudunda yaralar oluşmaması ve yaşam kalitesinin düşmemesi için bir hasta karyolası ve yatağına ihtiyacı var. Ahmet, 80 Kiloya sahip ve yatakta hareket edememekte.

Ahmet 'in bu durumda satın alması gereken hasta karyolası, 3 motorlu asansörlü hasta karyolasıdır. Bunun sebebi, sabit yatmasından dolayı karyolanın alçalıp, yükselmesi gerekmektedir. Yani asansör özelliği, en önemli özelliktir. Ayrıca Ahmet 80 kilo olduğu için, 3 motorlu hasta karyolası kendisi için uygun olacaktır.

Ahmet örneğimiz bu konuda size fikir sahibi olmanızı sağlayacaktır. Ancak yine de aklınıza takılan ve diğer durumların belirtilmesi için Platin Yatak iletişim sayfamızı ziyaret etmenizi ve bizlerle iletişim kurmanızı öneririz.

Kiralık Hasta Karyolası
Kullanım süreci 6 aydan kısa olan hastalar için, Türkiye ‘de ilk defa Platik Yatak tarafından hizmeti verilen kiralık hasta karyolasını da tercih edebilirsiniz. İstanbul içerisinde kiralama süreçleri hakkında firmamız ile iletişim kurabilirsiniz.

Sağlamlık

Ürettiğimiz tüm hasta karyolalarında 3 cm. x 5 cm. profil kullanılmaktadır. Bu profilleri gaz altı kaynak yöntemi ile birleştirmekteyiz.

Karyola Boyası

Hasta karyolalarında Anti-bakteriyel özelliğe sahip fırın boya kullanılmaktadır. Sağlıksız ve zaman içerisinde deformasyona uğraması muhtemel olan püskürtme boya, kesinlikle kullanılmamaktadır.

Hava Alabilen Yapı

Karyolanın üst platformunda düz saç kullanılmamıştır. Ahşap, hava alabilen organik tahta lata kullanılmaktadır.

Motor Gücü

Dual motorlu olan tüm hasta karyola modellerinde, zorlu testlerden geçirilip, bu testleri başarılı olarak geçen dual motorlar kullanılmaktadır. Ayrıca tüm motorlar garanti kapsamında olup, arıza oluşması durumunda değişim yapılmaktadır.

Hareket Mekanizması

Karyolaların rahat hareket etmesi yada sabitlenmesi durumunda kaymaması için, kauçuk özellikli hasta karyolası tekerleği kullanılmaktadır. Sanayi yada vb. alanlarda kullanılan tekerler tercih edilmemektedir. Fren sistemi, 4 teker birden frenli teker kullanılmaktadır.

Serum Askı Yuvası

Tüm karyola çeşitlerimizde aynı iskelet yapısı kullanılmaktadır. Bu yapı içerisinde serum askını, karyolanın 4 tarafına da takabilirsiniz. Bunun için 1 yada 2 yuva değil, 4 yuvası bulunmaktadır.

90 Derece Açı

Yine tüm hasta karyola modellerimin baş kısmı 90 derece açı ile kalkabilmektedir. Bu özellik çoğu firmada 60 derece yada 70 derece civarındadır.

Hasta Yatağı Alezi

Alt kısmı polyester, üst kısmı ise pamuk kaplıdır. Alt tabakası polyester olması nedeniyle sıvı geçirmez. Üst kısımdaki pamuk ise, teri çeker. Çok kolay yıkanma özelliğine sahiptir.

Comments are closed.

Hasta Yatağı Kiralama - WhatsApp Destek Hattı