Hasta Karyolası Çeşitleri Nelerdir? Hangi Hasta Karyolasını Satın Almalıyım?

hasta karyolasi çeşitleri nelerdir

Hasta Karyolası Çeşitleri Nelerdir? Hangi Hasta Karyolasını Satın Almalıyım?

Hasta Karyolası Çeşitleri Nelerdir? Hangi Hasta Karyolasını Satın Almalıyım? Hasta Karyolası Kullanmak Niçin Önemlidir?

Günümüze kadar üretilmiş birçok hasta karyolası çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları manuel bazıları elektrikle çalışan modellerdir. Hepsi hastanın pozisyonunu değiştirmek amaçlı üretilmiş olsa da , her ürün her hastaya uygun olmamaktadır. Platin Yatak dolayısıyla ”HASTAYA UYGUN ÜRÜN” satış politikasıyla hasta karyolası ticaretini sürdürmektedir. Perakende satışta 1. sırada olan Platin Yatak, müşterilerini doğru ürünü yönlendirmek için çalışmaktadır. Her ne kadar ekonomik ürünler cazip gelse de, hastaya fayda sağlamayacak olan bir ürünün satın alınması yanlış bir alışverişi beraberinde getirecektir.

Hasta Karyolası Çeşitleri Nelerdir?
hasta karyolası çeşitleri
hasta karyolası çeşitleri

İki tip hasta karyolası çeşidi vardır. Hastane tipi hasta karyolası modelleri, hastanelerde kullanılan ABS plastikten oluşan elektrikli ve motorlu ürünlerdir. Genellikle hastanelerde bulunan modeli 3 motorlu hasta karyolasıdır. Alçalıp yükselebildiği için tercih edilir. Ev tipi hasta karyolası modelleri ise, genellikle evlere uyumlu olacak şekilde ahşap modellerdir. Fakat hastane tipi ürünlerin ev kullanımına uyarlanmış şekilde modelleri de bulunmaktadır. Platin Yatak ev tipi hasta karyolası üreticisidir. Ev tipi hasta yataklarında, hemşire paneli bulunmaz. Elektrikle çalışan, kolay kullanılabilir bir kumandası bulunur. Ev tipi hasta yatakları, hastaneden taburcu olmuş ve evde tedavi sürecini geçirecek olan hastalar için uygundur.

Hangi Hasta Karyolasını Satın Almalıyım?

Hasta karyolası satın alırken dikkat etmeniz gereken 3 madde vardır.

  1. Hastanızın hastalık durumu, hareketsizlik veya yatalak durumu
  2. Hastanızın yaşı, tahmini kullanım süresi
  3. Hastanızın kilosu 

Hasta karyolası seçerken dikkat edilmesi gereken maddeler yukarıdaki gibidir. Bu maddeleri dikkate alarak Platin Yatak müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz.”HASTAYA UYGUN ÜRÜN” politikasıyla ürettiğimiz ve sattığımız ürünleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yıllık arıza kaydının çok az miktarda olması sebebiyle tercih edilen ürünlerimiz, hem yurt içi hem de yurt dışında rakipsiz ürünlerdir.

Hasta Karyolası Kullanmak Niçin Önemlidir?

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin gerçekleştirdiği bir araştırmaya göre; hasta bakım sürecinde hasta yakınlarında ve hasta bakıcılarında sağlık sorunları oluşabilmektedir. Sık sık kaldırma, indirme, itme, çekme gibi işleri yapan hasta bakıcıların da %90’a varan bel sorunları ortaya çıkmaktadır. Bu sorunların önüne geçilmesi için iyi bir hasta karyolasına ihtiyaç vardır. 3 veya 4 motorlu hasta yataklarında hasta bakıcıları, eğilerek bakım yapmak zorunda kalmaz. Alçalığ yükselebilen hasta karyolası sayesinde, hasta ile aynı hizada bakım yapılarak oluşabilecek sağlık sorunlarının önüne geçilir. Yine aynı şekilde yataktan indirme, yatağa yatırma, gibi birçok işlev için 4 motorlu fizik tedavi yatakları kullanılmalıdır. 

3 motorlu hasta karyolasını incelemek için tıklayınız.

4 motorlu trendelenburglu fizik tedavi karyolasını incelemek için tıklayınız.

Paylaş:
Hasta Yatağı Kiralama - WhatsApp Destek Hattı