Ahşap hasta karyolasının çeşitleri nelerdir? Ahşap hasta karyolasının tercih sebepleri nelerdir?

ahşap hasta karyolası

Ahşap hasta karyolasının çeşitleri nelerdir? Ahşap hasta karyolasının tercih sebepleri nelerdir?

Ahşap hasta karyolasının çeşitleri nelerdir? Ahşap hasta karyolasının tercih sebepleri nelerdir? Ahşap hasta karyolasının yerli üreticisi hangi firmadır?

Ahşap hasta karyolası, hastalar için geliştirilmiş ev tipi bir hasta karyolası çeşididir. Ahşap hasta yatakları elektrikle çalışan motorlu ürünlerdir. Ahşap hasta yataklarının kumanda paneli sayesinde, ürünü hastalar da kullanabilmektedir. Ürünün tercih sebebi; hasta psikolojisi ve ev ortamına uygunluğudur. Fakat hastasına uygun olduğuna emin olmadan alınmaması gereken ürünlerdir.

Hasta Psikolojisi

Hasta psikolojisi tedavi sürecinde oldukça önemlidir. Hastalar hasta yataklarının hastane psikolojisini arttırması sebebiyle kullanmak istemeyebilir. Fakat her hasta karyolası her hasta için uygun değildir. Örneğin ahşap hasta yataklarını kullanan aizheimer hastaları kendilerini hapis gibi hissetmektedir. Ahşap hasta yataklarının görüş açısının az olması da aynı şekilde hastaları etkilemektedir. Dolayısıyla her ürün, her hastaya uygun değildir.

Ahşap Hasta Karyolası Çeşitleri
ahşap hasta karyolasi
ahşap hasta karyolasi
  • Alman Ahşap Hasta Karyolası; İthal olarak satışa sunulan Alman Ahşap Hasta Karyolası, 100 kg ve altı kilosu olan hastalar için tavsiye edilen ürünlerdir. Alman ahşap hasta karyolası ürünleri genellikle 4 motorludur. Üzerinde genellikle 2000 newton dewert motorlar kullanılmaktadır. Dolayısıyla kilolu hastalar için tavsiye edilmez.
  • Platin Ahşap Hasta Karyolası; Platin Yatak tarafından üretilen Platin Ahşap Hasta Yataklarının 2 motorlu ve 4 motorlu çeşitleri bulunmaktadır. Üzerinde 6000 newton t-motion marka piston motorlar kullanılmaktadır. Kilolu hastaların da kullanabileceği bu ürünler, %100 dolu ağaçtan üretilmektedir.
Ahşap Hasta Karyolası (Motor) Modelleri
  • 2 motorlu ahşap hasta karyolası; 2 motorlu ahşap hasta karyolasının sadece baş ve ayak kısmı hareket edebilmektedir. Elektrikli kumandalı bir üründür. Ürünün toplanmış hali yan da bulunmaktadır.
  • 4 motorlu ahşap hasta karyolası; Ürünün baş ve ayak kısmı hareket edebilir. Alçalıp yükselebilir ve trendelenburg hareketlerini gerçekleştirebilir. En gelişmiş ahşap hasta karyolası modelidir.
Ahşap Hasta Karyolası Kiralama
ev tipi hasta karyolası
ev tipi hasta karyolası

Alman ahşap hasta karyolasını aylık set olarak kiralamanız mümkündür. Ürünün dezenfekte işlemleri firmamız tarafından gerçekleştirilmektedir. Kiralama sistemi İstanbul ili içerisinde gerçekleşmektedir. Türkiye’de hasta karyolası kiralama sistemini başlatan firma Platin Yatak‘tır.  

Alman ahşap hasta karyolasını kiralamak isteyen müşterilerimize ürünler aynı gün içerisinde gönderilmektedir. Teslimat esnasında ürünün ilk ay kiralaması nakit olarak rica edilmektedir. İlerleyen aylarda ürünün ödemesini havale yapabilirsiniz. Ürünü kiralamak için; HYK 650 – HASTA KARYOLASI KİRALAMA üzerine, satın almak içinse PY 4200 – AHŞAP HASTA KARYOLASI  üzerine tıklayın. Ürünün videosunu izlemeyi unutmayın!

Hasta Yatağı Kiralama - WhatsApp Destek Hattı